W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą COVID-19 i zawieszeniem możliwości spotkań w gabinecie Poradni, wszyscy nasi specjaliści zapraszają na spotkania online. Dokładne godziny oraz formę spotkania można uzgodnić telefonicznie lub wysyłając wiadomość w sekcji KONTAKT.
Zapisz się na spotkanie z wybranym specjalistą
- wzmacniania poczucia własnej tożsamości i wartości,
- wspierania i leczenia osób z dysforią płciową,
- leczenia lęku, fobii, depresji, zaburzeń kompulsywno-obsesyjnych i innych,
- praca nad sensem życia i poczuciem satysfakcji,
- praca nad trudnościami w relacjach i w ich nawiązywaniu,
- duszpasterskie wsparcie
LUB ZADZWOŃ
LUB ZADZWOŃ
LUB ZADZWOŃ
LUB ZADZWOŃ
(+48) 505 028 218
(+48) 501 591 371
(+48) 608 311 784
(+48) 785 600 547
Dojazd
Poradnia mieści się w siedzibie Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie,
ul. Wyborna 20 (wejście od ul. Tużyckej), piętro 2.
Dojazd autobusami do przystanku Kościeliska: 140, 190, 199, 340, 345, 512, 738.
Kontakt
Masz pytania lub wątpliwości? Chcesz dowiedzieć się więcej o Poradni?
Wyślij maila na adres: poradnia@wsts.edu.pl lub zostaw wiadomość!
Kontakt:
poradnia@wsts.edu.pl
tel: (+48) 501 591 371
Poradnia Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej
ul. Wyborna 20
03-681 Warszawa
Job-coaching
Oferta job-coachingu skierowana jest do osób planujących rozwój zawodowy, a jednocześnie pragnących polepszyć jakość swego życia zawodowego.
Na czym polega job-coaching?
Skupia się na dopasowaniu pasji, umiejętności i systemu wartości klienta do jego obecnej lub przyszłej pracy. Bywa tak, że w ciągu życia zmieniamy kilkakrotnie pracę, a według niektórych statystyk 90 % pracowników nie lubi swojej pracy. Często dzieje się tak dlatego, że nasza praca nie wiąże się z naszymi najważniejszymi pasjami i mocnymi stronami. Job – coaching pomaga osobie odkryć swoje powołanie, aspiracje, silne i słabe strony, wartości, a następnie skorelować je z pracą lub pomaga podjąć decyzję do jej zmiany lub czasami zmiany zawodu. W czasie sesji job – coachingowej, coach i klient wspólnie wypracowują najlepsze rozwiązanie dotyczące rozwoju zawodowego klienta. Job-coach inicjuje u swego klienta proces zmian, motywuje go do podjęcia działań i wykorzystania potencjału, który w nim drzemie i ostatecznie ma go doprowadzić do osiągnięcia celu zawodowego, jaki sobie założył na wstępie. Job-coach nie podsuwa gotowych rozwiązań ani nie radzi przy wyborze zawodu. W żadnym wypadku również nie sugeruje swemu rozmówcy, co powinien robić. Zadaniem job – coacha jest kompleksowe wsparcie w realizacji celów klientów.
Do kogo jest kierowana oferta job-coachingu?
Oferta skierowana jest do osób, które planują lub znalazły się w okresie zmiany pracy, zawodu. Z całą pewnością powinien z niej skorzystać każdy, kto chciałby rozwinąć swoją karierę zawodową, ale czuje wewnętrzną blokadę, boi się podejmować odważne decyzje lub ma problem z zapoczątkowaniem zmian na swojej ścieżce zawodowej. Oferta kierowana jest również do osób bezrobotnych, którym job - coach może pomóc wyjść z impasu zawodowego. Na sesjach, dzięki wsparciu job - coacha klienci mają możliwość zwerbalizować swoje cele, a następnie je zrealizować. Należy podkreślić, iż efektem skorzystania z oferty job – coachingu nie jest tylko osiągnięcie celów zawodowych, ale też poprawienie jakości życia osobistego, gdyż to przede wszystkim jakość wykonywanej pracy stanowi o naszej satysfakcji życiowej.
Serdeczne zapraszam
Life coaching
Life coaching skupia się na wzroście jakości życia poprzez rozwiązywanie osobistych problemów i odnajdywanie drogi do osiągnięcia postawionych celów. Jest mocno nastawiony na rezultaty i stosowanie skutecznych narzędzi. Jest bardzo efektywną formą wspierania osób w dokonywaniu zmian.
Na czym polega life coaching?
Life coaching nie jest terapią. Przeznaczony jest dla osób, które chcą żyć lepiej, pełniej. Kluczowym wyzwaniem na początku relacji coachingowej jest udzielenie klientowi pomocy w określeniu właściwego problemu do rozwiązania, gdyż zdarza się, że osoby zgłaszające się na coaching zajmują się objawami, zamiast szukać prawdziwej przyczyny stanu rzeczy. Bywa tak, że można spędzić bardzo dużo energii w opracowywaniu systemu zarządzania czasem, np. w kontekście „więcej czasu dla rodziny”, podczas gdy prawdziwym problemem jest fakt, że klient nie potrafi odmawiać innym lub swoją tożsamość całkowicie wiąże z pracą. A zatem podstawą pracy jest określenie celu jaki osoba chciałby osiągnąć. Stworzenie na tej podstawie planu działań z uwzględnieniem przeszkód jakie mogą pojawić się w trakcie jego realizacji, a także mocnych stron, które posłużą jako baza w dążeniu do realizacji wyznaczonego celu. Jest to forma pracy oparta na teraźniejszości i przyszłości przeznaczona dla osób zmotywowanych i gotowych na zmiany. Skuteczniejsze osiąganie celów możliwe jest dzięki wsparciu coacha, którego zadaniem jest wydobycie potencjału tkwiącego
w Kliencie. Dla mnie osobiście w pracy z osobą najcenniejsza jest umiejętność dostrzeżenia
w drugiej osobie kogoś znacznie więcej, niż ona sama siebie postrzega.
Jakie kwestie są zwykle poruszane na sesjach life coachingu?
Na rozwiązanie problemu może wystarczyć jedna sesja (sesja zwykle trwa 1 lub 1,5 godziny), lub nawet kilkanaście. Wszystko zależy od charakteru kwestii, nad którą się pracuje. Sesje odbywać się mogą z częstotliwością jednej w tygodniu, co drugi tydzień, jednej na miesiąc lub rzadziej.
Serdecznie zapraszam do umówienia się na spotkanie.
Rezerwacja czasowo niedostępna
Obecnie nie możesz się zapisać na spotkanie do tego specjalisty.
Stanisława Nowak przebywa na urlopie do 20 sierpnia 2020 roku.
Zapraszamy do zapisów po tym terminie.
mgr Anna Kułakowska
Specjalista terapii uzależnień nr SP/0474/2010, pracująca w nurcie poznawczo- behawioralnym.
Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyła w chrześcijańskich ośrodkach i placówkach pomagającym osobom bezdomnym w kraju i zagranicą. Z osobami uzależnionymi pracuje od 1997 roku. W Poradni Akademickiej zajmuje się terapią uzależnień i współuzależnień.
Wykształcenie:
Magister pedagogiki ze specjalnością doradztwo społeczne oraz resocjalizacja. Ukończyła Szkołę Specjalistów Terapii Uzależnień w IPZ Warszawa i uzyskała certyfikat specjalisty uzależnień nr SP/0474/2010 wydane przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Absolwentka szkoleń specjalistycznych, m. in. terapii behawioralno – poznawczej, terapii schematów, dialogu motywującego oraz leczenia stresu pourazowego PTSD metodą wydłużonej ekspozycji.
Doświadczenie:
Doświadczenie swoje zaczęła zdobywać od roku 1997 odbywając roczny staż w Ośrodku Terapeutycznym dla kobiet uzależnionych "Hoffnung fur Dich" w Signau w Szwajcarii.
W roku 1998 rozpoczęła kolejny staż w "King's Arms Project" w Bedford w Wielkiej Brytanii w obszarze bezdomności i uzależnień. Od 1999 pracowała w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób Uzależnionych w Janowicach Wielkich, a od 2002 roku była kierownikiem i założycielem
Ośrodka Readaptacyjnego w Świdnicy. Od czterech lat pracuje w Ośrodku dla Osób Bezdomnych i Uzależnionych oraz w Hostelu Readaptacyjnym "Nowy Początek"w Warszawie na stanowisku kierownika merytorycznego. Od wielu lat związana z Wyższą Uczelnią Teologiczno-Społeczną w Warszawie na stanowisku dydaktycznym kierunków społecznych. Pracuje pod stałą superwizją.
W Poradni Akademickiej zajmuje się:
Godziny przyjęć: wtorek, 16:30 - 21:00
mgr Stanisława Nowak
Współzałożycielka i kierownik Poradni Akademickiej, pedagog – terapeuta, doradca zawodowy, coach.
W Poradni Akademickiej prowadzi indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego oraz sesje coachingowe. Wraz z mężem prowadzi również poradnictwo przedmałżeńskie i małżeńskie.
W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu osób, zarówno młodzieży jak i dorosłych, które znalazły się w sytuacji zmiany - wyboru zawodu, szkoły, kierunku studiów, utraty pracy i jej poszukiwania lub planowania kariery.
Pomaga w odkrywaniu, wydobywaniu i rozwijaniu potencjału klientów tak, aby ich marzenia co do przyszłości zawodowej zmienić w konkretne cele oraz wypracować skuteczne strategie pomocne w ich realizacji .
Jako doradca zawodowy i coach w relacji z osobą otrzymującą wsparcie stosuje podejście holistyczne, nastawione na rozpoznawanie zasobów wewnętrznych i zewnętrznych klienta, odkrywanie powołania, życiowej misji oraz realizację celów w różnych aspektach życia. Pomaga rozpoznać posiadany potencjał i, gdy zachodzi taka potrzeba, zmienić przekonania blokujące jego rozwój. Pracuje z osobami, które pragną skuteczniej radzić sobie w obszarze życia osobistego, jak relacje w rodzinie, komunikacja interpersonalna, zdrowy styl życia, budowanie poczucia wartości, radzenie sobie ze stresem, rozwój kariery. Z zaangażowaniem towarzyszy klientom w osiąganiu upragnionych rezultatów. Lubi obserwować, jak osoba zmienia utarte schematy działania i sięga do nowo odkrytych pokładów swoich możliwości. W pracy z klientem ceni sobie partnerstwo, otwartość i zaufanie. Kieruje się wartościami chrześcijańskimi z jednoczesnym poszanowaniem światopoglądu klienta.
Wykształcenie:
Magister pedagogiki, absolwentka wydziału Pedagogiki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studiów licencjackich Wydziału Teologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, studiów podyplomowych z doradztwa zawodowo-personalnego w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, studiów podyplomowych w zakresie coachingu i mentoringu w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Uzyskała certyfikat Coachwise Essentials™, ICF Part of ACTP program. Ukończyła Szkołę Poradnictwa Rodzinnego prowadzoną przez certyfikowanych psychoterapeutów z Instytutu for Christian Resources w San Jose z USA. Certyfikowany terapeuta SI oraz terapii przez sztukę.
Doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie pedagogiczno - terapeutyczne i doradcze zdobywała w publicznych
i niepublicznych placówkach oświatowych. Od kilku lat jest związana zawodowo z jedną
z warszawskich poradni psychologiczno – pedagogicznych, gdzie pracuje jako pedagog – terapeuta, doradca zawodowy, a w ramach przyznanych grantów prowadzi sesje coachingowe oraz tworzy i prowadzi warsztaty dedykowane rodzicom i nauczycielom z zakresu umiejętności miękkich, takich jak m.in. komunikacja, radzenie sobie z trudnymi zachowaniami dziecka. Współpracuje z Wyższą Szkołą Teologiczno – Społeczną w Warszawie jako coach i konsultant ds. rozwoju. Przez wiele lat wraz z mężem wspiera pary w ramach prowadzonego poradnictwa przedmałżeńskiego i małżeńskiego.
W Poradni Akademickiej zajmuje się:
Godziny przyjęć: czwartek, 13:00 - 17:00
dr Piotr Nowak
Teolog, pedagog, duszpasterz, doradca rodzinny, coach i mentor.
Wykształcenie:
Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (1988), podyplomowych studiów z zakresu pedagogiki w Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1997), Szkoły Poradnictwa Rodzinnego ChIB (1999) i programów z zakresu coachingu (Essentials, Advanced i Equipped) w CoachWise w Warszawie (2017-2018). Doktor nauk teologicznych (2020).
Doświadczenie zawodowe:
Doświadczenie zawodowe: Duchowny Kościoła Zielonoświątkowego – pastor Zboru w Skawinie k. Krakowa (1988-2011), w Żyrardowie (2012-2018) i Kościoła Akademickiego w Warszawie (od 2018). Założyciel i dyrektor Krakowskiego Seminarium Biblijnego (1993-2005). Członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła i zastępca prezbitera naczelnego KZ (2004-2016). Od 2005r. rektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Wykładowca duszpasterstwa, poradnictwa chrześcijańskiego, liturgiki i homiletyki.
W Poradni Akademickiej zajmuje się:
Godziny przyjęć: środa, 17:00 - 19:30
mgr Agata Pietras
Pastor Misyjnej Wspólnoty Betesda W Szczypiornie KBwCH, duszpasterz, psychoterapeuta, pedagog, terapeuta uzależnień.
Wykształcenie:
Jest absolwentką Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie Wydziału Pedagogiki, Studium Terapii Uzależnień, Szkoły Trenerów Interpersonalnych, Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Teologii Biblijno-Pastoralnej Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej.
Doświadczenie:
Dyplomowany psychoterapeuta Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, terapeuta uzależnień, trener warsztatowy. Od 2002 roku pracuje z osobami po traumie, z osobami uzależnionymi i doświadczającymi kryzysu bezdomności.
Twórcą i założyciel Stowarzyszenia Antidotum na rzecz przeciwdziałania stygmatyzacji i marginalizacji społecznej grup i osób będących w kryzysowej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Od 2002 prowadzi w ramach stowarzyszenia Antidotum ośrodek Dom Terapii i Readaptacji Społecznej dla osób uzależnionych i w sytuacji kryzysowej w tym bezdomności.
Prowadzi psychoterapię indywidualną w ośrodku Integra SPCH oraz grupy i zajęcia terapeutyczne w placówce Stowarzyszenia ANTIDOTUM.
Psychoterapia:
Psychoterapię rozumie jako spotkanie w leczącej relacji, w której towarzyszy drugiej osobie w zdrowieniu, poznawaniu i rozumieniu siebie. To proces w którym przepracowując różne trudności i konflikty wewnętrzne, nie tylko jest szansa poznać ich genezę ale nauczyć się radzić sobie bez usztywnionych destrukcyjnych schematów, które nas ograniczają w wyrażaniu siebie lub utrudniają relację z innymi.
Prowadząc psychoterapię zajmuje się szerokim spektrum różnych problemów związanych z przeżywaniem cierpienia psychicznego, objawiającego się m.in. poprzez: poszukiwanie poczucia własnej tożsamości (również tożsamości płciowej, dysforia płciowa) oraz wartości, przeżywanie lęku i niepokoju, stałe odczuwanie poczucia winy i wstydu, poczucie braku sensu życia, braku poczucia satysfakcji, fobie, trudności w relacjach z bliskimi, depresję, zahamowania w bliskich relacjach lub społecznych.
Ponieważ widzi osobę jako całość psychofizyczną oraz duchową wspiera w procesie terapeutycznym poszukiwanie relacji z Bogiem oraz własnej duchowości w oparciu o ewangelię w kontekście przeżywanych trudności.
Bliskie jej jest korzystanie z różnych podejść psychoterapeutycznych m.in psychodynamicznej, transakcyjnej i schematu.
W Poradni Akademickiej zajmuje się:
Godziny przyjęć: środa, 9:00 - 12:50